Ile kosztuje transport?

Zawód taksówkarza nie jest łatwy i tani. Transport tak zwany krótki na przykład do kilku kilometrów nie należy do drogich pod względem klienta – przyjmijmy, że przejechanie 8 kilometrów będzie kosztować klienta 18zł, ale biorąc pod uwagę sam przyjazd do klienta, eksploatację samochodu, paliwa to dochód zmniejsza się diametralnie z 18 zł do 10 zł, dodatkowo biorąc pod uwagę godzinę przyjazdu, przykładowo poranną lub popołudniową możemy spędzić większość czasu w korkach, co przełoży się na duży czas spędzony w aucie, za który nikt tak naprawdę nie zapłaci. Ile więc zarabia taksówkarz? Załóżmy że wykonamy jeden kurs w ciągu godziny łącznie z staniem w korkach, z powyższego przykładu może wyjść nawet mniej niż 10 zł na godzinę i czasami tak się zdarza, ale za to nadrobić można kursami wieczornymi i weekendowymi.

Wszystko uzależnione jest od wielkości miasta, taksówkarze w różnych rejonach zarabiają różne kwoty?

Zdecydowanie tak, ponieważ w mieście jest większy ruch klientów, ale również i większe korki, ile za tem zarabiają taxi w mniejszych miejscowościach? Wisła to wspaniała miejscowość turystyczna, odwiedzana corocznie przez tysiące turystów praktycznie z całego świata. Wisła posiada wiele atrakcji turystycznych i setki kilometrów różnego poziomu trudności szlaków turystycznych, ale tak naprawdę jest rozpoznawalna dzięki Małyszowi. Miasto w chwili obecnej organizuje puchar świata w skokach narciarskich, który przyciąga tłumy przyjezdnych oraz miejscowych i oczywiście idzie za tym całkowity brak miejsc parkingowych w mieście, dlatego zalecamy korzystanie z taxi aby udać się pod skocznie narciarską lub inne organizowane w mieście wydarzenie.

Ile zatem zarabiają taksówkarze w tej małej miejscowości jaką jest Wisła?

I tu znowu wszystko podzielone jest od sezonu, średnio taksówkarze w mieście Wisła mają 100 zł dniówki, więc jest to podobne do większych miast. Prowadząc wywiad z Taxi Wisła wywnioskowaliśmy, że w zimie spalanie jest znacznie większe, gdyż wszystkie auta jeżdzą z napędem na cztery koła, ale zaś jest większy ruch i oblężenie na taksówki.

 

Kategorie: transport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!